Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się

Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują

Czym przeprowadzany jest pomiar laserowy?

Dzięki specjalistycznym urządzeniom pomiarowym możliwe jest wykonanie prac budowlanych z dokładnością milimetrową. Lasery pomiarowe stanowią dużą grupę produktów, które różnią się między sobą zastosowaniem oraz właściwościami technicznymi. Istotny jest dobór odpowiedniego narzędzia do konkretnych potrzeb.

Pomiar laserowy

Wykorzystanie lasera w przyrządach pomiarowych okazał się rewolucyjnym rozwiązaniem. Precyzja takich urządzeń jest nieporównywalna z tradycyjnymi metodami pomiaru. Wiązka lasera jest ostro zogniskowana, dzięki czemu promień nie ulega rozmyciu nawet przy dużych odległościach i jest doskonale widoczny na płaszczyźnie rzutowej. Do głównych zalet pomiaru laserowego należą: ponadprzeciętną dokładność pomiarów, duży zasięg, widoczność punktu docelowego i błyskawiczny czas pomiaru. Dodatkowo przyrządy laserowe w większości przypadków mogą być używane bez pomocy drugiej osoby.

Inspekcje przemysłowe z wykorzystaniem drona

Laser krzyżowy

Laser krzyżowy jest głównie wykorzystywane w przypadku niewielkim prac budowlano-remontowych, dekoratorskich i instalacyjnych. Jest łatwy w użytkowaniu – należy ustawić go przed ścianą lub inną powierzchnią, na której będą rzutowane poszczególne linie. Tworzą one krzyż, który z doskonałą precyzją wskazuje dane miejsce. Laser krzyżowy może być używany zarówno przy niewielkich odległościach od płaszczyzny, jak i tych większych. Dostępny jest w wielu modelach i rodzajach oraz często jest sprzedawany w zestawie ze statywem, tyczką lub detektorem.

Laser punktowo-krzyżowy

Ma takie same zastosowania jak laser krzyżowy i dodatkowo jest wykorzystywany również do wyznaczania poziomów i pionów, montażu oświetlenia sufitowego czy trasowania ścian działowych. Laser punktowo-krzyżowy działa w prosty sposób i doskonale sprawdza się przy znakowaniu w jednym wymiarze.

Laser wieloliniowy

To uniwersalne, samopoziomujące się urządzenie, które umożliwia jednoczesne wyznaczanie wielu płaszczyzn prostopadłych. Precyzyjnie projektuje 360-stopniową linię lasera oraz skierowany do przodu krzyż. Używany jest przy pracach budowlanych, remontowych, montażowych, instalacyjnych i dekoratorskich.

Obrotowy niwelator laserowy

To nowoczesne urządzenie pomiarowe służące do wyznaczania różnic wysokości. Obrotowy niwelator laserowy może być używany jako urządzenie wolnostojące lub zamontowane na statywie. Wykorzystywany jest głównie przy pomiarach w zewnętrznych warunkach, ponieważ umożliwia pracę ze spadkami w osi X lub X/Y. Stosuje się go przy pracach budowlano-remontowych, wytyczaniu spadków, poziomowaniu szalunków, wyznaczaniu kondygnacji czy niwelacji terenu.

Laserowe mierniki odległości

To urządzenia elektroniczne służące do pomiaru odległości w pracach budowlano-remontowych. Wyróżnia się wśród nich kilka rodzajów. Dalmierz laserowy wykorzystywany jest głównie we wnętrzach oraz niedużych zewnętrznych przestrzeniach. Dalmierz uniwersalny posiada wspomaganie celowania laserem, dzięki czemu używany jest zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Laserowy miernik odległości terenowy jest przeznaczony do prac na otwartych przestrzeniach oraz przy dużych odległościach, jednocześnie nie nadając się do pomiarów wnętrz. Wszystkie urządzenia, oprócz pomiaru odległości, dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu mogą także obliczać pole objętości i powierzchni. Posiadają czytelne wyświetlacze, z których odczytuje się zrealizowany pomiar.
Pomiar laserowy ułatwia pracę, umożliwia dokładny transfer pomiarów oraz zwiększa wydajność pracy, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.

Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Kontakt

Proponujemy nawiązanie stałej współpracy w wyżej wymienionym zakresie.

Dane kontaktowe

Telefon:
+48 509 399 198

E-mail:
intertechservice@intertechservice.pl