Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się

Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują

Remont armatury przemysłowej

Armatura to ogół instalacji wodnej lub parowej. Zbudowane są z licznych zaworów, reduktorów i kształtek. Wszystkie te części wymagają regularnej konserwacji, a od czasu do czasu - większego remontu.

Remont armatury... ale jak?

Remont armatury przemysłowej uzależniony jest od stopnia zużycia poszczególnych części. Dzięki nim, przywrócona zostaje pełna funkcjonalność instalacji. Pozwalają na dalszą eksploatację, bez obaw o wystąpienie awarii.

Mniej zaawansowane prace można przeprowadzić bezpośrednio w hali, w której znajduje się armatura. Dzięki temu, nie ma potrzeby przewożenia całych podzespołów. Wpływa to na obniżenie kosztów remontu oraz przyspieszenie prac.

Co psuje się najczęściej?

- Uszczelnienia - Remonty armatury przemysłowej, często skupiają się na regeneracji uszkodzeń płaszczyzn uszczelniających - zwłaszcza organów zamykających. Organy te to popularnie stosowane: kliny, grzyby, szuflady nożowe, dyski oraz siedliska. Ich uszkodzenia wynikają z korozji, erozji lub są po prostu wynikiem uszkodzeń mechanicznych. Wymaga to wymiany zużytego uszczelnienia i zastosowania nowego, w pełni sprawnego. Bardzo często są to uszczelnienia typu oring, rzadziej uszczelnienia dławicowe i podziału korpusu.
- Wymiana łożysk oporowych - łożyska mogą zużywać się z wielu przyczyn. Często są one związane ze zbyt dużymi naciskami. W ich efekcie łożyska zużywają się i należy je wymienić, by nie powodowały dalszych uszkodzeń.
- Remont korpusów - Korpusy najczęściej psują się w efekcie uszkodzeń mechanicznych. Żeby zapewnić im jak największą szczelność i sprawność, wszelkie wgnioty należy usunąć. Zawsze warto, też sprawdzić stan kołnierzy, które zamontowane są na korpusach.

Sprawdzenie!

Po każdym remoncie armatury przemysłowej należy wykonać niezbędne testy, które potwierdzą jej szczelność. Sprawdzenie wykonanej pracy w kontrolowanych warunkach, to najlepsze rozwiązanie by upewnić się, że instalacja powróciła do swojej pełnej funkcjonalności. Test, jest niezbędnym elementem remontu armatury przemysłowej.

  • remont armatury przemysłowej

Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Kontakt

Proponujemy nawiązanie stałej współpracy w wyżej wymienionym zakresie.

Dane kontaktowe

Telefon:
+48 509 399 198

E-mail:
intertechservice@intertechservice.pl

Adres:
ul. Cieszyńska 434 lokal 6
643-382 Bielsko- Biała