Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się

Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują

Inspekcje przemysłowe dronem

Nowoczesna metoda prowadzenia inspekcji dronem

Drony to innowacyjny i obecnie najlepszy sposób na przeprowadzanie inspekcji w wymienionych niżej sektorach gospodarki: -przemysł,
-energetyka,
-budownictwo,
-telekomunikacja.
Przewaga tego nowoczesnego rozwiązania przejawia się w każdym aspekcie. Inspekcja przeprowadzona dronem jest niezwykle dokładna, a jednocześnie tańsza od tradycyjnych metod. Ważną kwestią jest również znaczna oszczędność czasu oraz zminimalizowanie ryzyka wypadków. Bezzałogowy statek pozwala na prowadzenie inspekcji obiektów wysoko położonych lub trudno dostępnych.


Obraz z dronu najwyższej jakości

Dla przeprowadzenia dokładnej inspekcji oferujemy dron DJI Mavic Enterprise, którego wielkim atutem jest kamera 4K. Taki sprzęt pozwala na pozyskanie wyjątkowo szczegółowych zdjęć i nagrań. Zaleta ta znajduje zastosowanie w prowadzeniu precyzyjnych inspekcji budowlanych i technicznych obiektów, nawet tych na dużych wysokościach oraz zajmujących bardzo duże powierzchnie, np. sieci dróg, gazociągi lub linie energetyczne. Dron jest sterowany z ziemi i na bieżąco wysyła obraz do operatora, dlatego umożliwia prowadzenie inspekcji podczas lotu.
Inspekcja z wykorzystaniem drona jest również świetnym rozwiązaniem, kiedy istnieje potrzeba ustalenia miejsc ubytku ciepła. Do tego zadania wykorzystuje się dron wyposażony w kamerę termowizyjną, jest to DJI Mavic Enterprise DUAL.

Minimalizacja ryzyka

Jednym z najważniejszych celów przeprowadzania tego rodzaju inspekcji jest zapobieganie wypadkom. Szczegółowe obrazy uchwycone przez te bezzałogowe statki powietrzne pozwalają na wychwycenie nieprawidłowości obiektów w odpowiednim momencie. Zabieg ten umożliwia zapobieganie poważnym wypadkom wynikającym z błędów konstrukcyjnych i innych. Drony wykorzystuje się zarówno do okresowych przeglądów służących profilaktyce, jak i do wyjątkowych sytuacji, kiedy konieczna jest natychmiastowa interwencja. Błyskawiczna ocena obiektu pozwoli na podjęcie niezbędnych działań. Bezpieczeństwo jest zatem najważniejszą wartością, dla której warto wybrać inspekcje prowadzone za pomocą drona. Takie rozwiązanie służy bezpieczeństwu osób przeprowadzających inspekcję oraz wszystkich tych, które pracują przy budowie lub korzystają z danego obiektu.

Zadania specjalne

Szczególną sytuacją jest konieczność przeprowadzenia inspekcji w zabudowanych obiektach. Drony starszej generacji lub te niewyspecjalizowane mogłyby nie podołać temu zadaniu, jednak obecnie mamy do dyspozycji sprzęt skonstruowany specjalnie na potrzeby tego rodzaju inspekcji. Dron Elios jest wyposażony w kamerę termowizyjną o bardzo wysokiej rozdzielczości. Ma również funkcję termowizyjną i umożliwia wykonanie świetnej jakości zdjęć i nagrań nawet w ciemnym otoczeniu. Zamontowano na nim potężne diody LED, które dostosowują oświetlenie do miejsca. Co również ważne, Elios jest pierwszym dronem odpornym na kolizje, dlatego sprawdzi się w inspekcji skomplikowanych, zamkniętych obiektów. Ten przełom technologiczny również w dużej mierze przyczynia się do podniesienia bezpieczeństwa pracowników, którzy nie muszą już przebywać w niebezpiecznych, zamkniętych i ciemnych obiektach, aby je zbadać.


Dla jakich zadań dedykujemy nasze usługi

Inspekcje z użyciem drona stosujemy w niemal każdym sektorze gospodarki. Najczęściej są to przemysł, energetyka, budownictwo oraz telekomunikacja. Inspekcje przemysłowe dronem wykonuje się najczęściej w celu przeglądu wież, kominów, silosów, zbiorników, taśmociągów oraz dachów budynków. Służą one również dokładnej lokalizacji pęknięć i korozji.
W dziedzinie energetyki występuje duże zapotrzebowanie na inspekcje dronem instalacji fotowoltaicznych, sieci trakcyjnych oraz ciepłowniczych. Możliwość inspekcji dronem turbin wiatrowych jest również kluczowa dla kontroli ich stanu. Kontrola linii energetycznych dronem pozwala na wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości w odpowiednim momencie.
W branży budowlanej, rola dronów jest nieoceniona, jeśli chodzi o inspekcje pokryć dachowych, pylonów i przęseł mostowych, hal produkcyjnych oraz wieżowców. Znaczne wysokości nie są już przeszkodą dla dokładnej kontroli stanu poszczególnych elementów. Drony mają również zastosowanie w branży telekomunikacyjnej. Służą do inspekcji masztów GSM, przeglądów wież radiowych oraz inwentaryzacji urządzeń.


  • inspekcje przemysłowe dronem
  • inspekcja dronem turbin wiatrowych
  • inspekcja dronem instalacji fotowoltaicznych
  • kontrola linii energetycznych dronem

Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Kontakt

Proponujemy nawiązanie stałej współpracy w wyżej wymienionym zakresie.

Dane kontaktowe

Telefon:
+48 509 399 198

E-mail:
intertechservice@intertechservice.pl

Adres:
ul. Cieszyńska 434 lokal 6
643-382 Bielsko- Biała