Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się

Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują

Remonty rurociągów

Rurociąg, niezależnie od tego, do jakich celów jest wykorzystywany, musi być na bieżąco serwisowany. Jednocześnie raz na jakiś czas powinien być przeprowadzony remont rurociągu, który przywróci mu pierwotny stan i jednocześnie pozwoli na efektywne wykorzystywanie go przez kolejne lata. W związku z tym trzeba takie prace zawierzyć odpowiednim fachowcom, którzy już od lat podejmują się podobnych zadań.

Od czego rozpocząć remont rurociągu?

Remont rurociągów powinien rozpocząć się od szczegółowej diagnostyki jego stanu. Jest ona przeprowadzana zazwyczaj na podstawie kilku metod:
- badanie wizualne — jeśli to możliwie sprawdza się stan techniczny rurociągu na podstawie obserwacji wizualnych; doświadczenie w połączeniu z rzetelnym sprawdzeniem zapewnia, że zostaną wychwycone wszystkie nieprawidłowości związane ze stanem rurociągu,
- badanie ultradźwiękowe — dzięki nim można zbadać stan rurociągu, który nie jest możliwy do zobaczenia gołym okiem, na tej postawie można stwierdzić np. ubytki w strukturze;
- pomiar grubości — dzięki temu badaniu można stwierdzić, czy rurociąg ma odpowiednią grubość, a tym samym czy spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i będzie mógł bez kłopotów być użytkowany przez kolejne lata.


Jak wygląda remont rurociągu?

Remonty rurociągów przeprowadza się zgodnie z wnioskami wyciągniętymi z diagnostyki. Na tej podstawie można stwierdzić, czy dany rurociąg można poddać renowacji, wymienić niektóre jego elementy czy też cały odcinek. Remont można przeprowadzać na:
- sieciach technologicznych;
- sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych;
- sieciach cieplnych;
- innych rurociągach w zależności od potrzeb klienta.
Remont rurociągów może obejmować także montaż instalacji wodno-chemicznych, wykonanych z materiałów PE, PVC. Opierają się ona na technologiach zgrzewania doczołowego i mufowego. Innym rozwiązaniem jest montaż instalacji z rur preizolowanych, które także dobrze sprawdzają się w remontach rurociągów. Remont to także wykonanie izolacji termicznych rurociągów, urządzeń i instalacji.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą, jeżeli chodzi o remonty rurociągów.

  • remonty rurociągów, remont rurociągów

Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Kontakt

Proponujemy nawiązanie stałej współpracy w wyżej wymienionym zakresie.

Dane kontaktowe

Telefon:
+48 509 399 198

E-mail:
intertechservice@intertechservice.pl

Adres:
ul. Cieszyńska 434 lokal 6
643-382 Bielsko- Biała