Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się

Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują

Remonty reduktorów - dlaczego warto o nich pamiętać?

Nieodłącznym elementem użytkowania rzeczy, jest to, że pod wpływem ich wykorzystania zaczynają się one niszczyć. Dlatego bardzo ważne jest, aby na czas remontować, naprawiać czy wymieniać psujące i niszczące się części. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jeśli nie chcemy być odpowiedzialni za jakiś wypadek lub płacić już nie tylko za naprawę jednego elementu, ale i całego urządzenia, warto pamiętać, aby maszyny i inne urządzenia poddawać regularnemu sprawdzaniu, aby zapobiegać niepotrzebnym wydatkom czy wydarzeniom.

Czym jest reduktor i na czym polega jego remont?

W mechanice i dziedzinie zajmującej się budową maszyn reduktor to przekładnia, zazwyczaj zębata. Zbudowana jest ona z minimum dwóch kół zębatych, które są napędzane przez to o mniejszej średnicy. Koła stanowią element wałów, te należą do łożysk, a całość zamknięta jest w korpusie. Całe urządzenie zostaje zalane olejem, jeśli pełni funkcję smarowania, zmniejszenia zużycia elementów reduktora lub po prostu służy chłodzeniu. Remont tego urządzenia polega na przywróceniu redaktorowi sprawności i cech zbliżonych do tego, jakie miał na początku. Pozwala to również zapobiegać powstawaniu większych awarii, które mogłyby powodować większe szkody i straty.

Naprawa i remont reduktora

Remont reduktora w trzech krokach

Mimo iż, remont reduktora wydaje się ciężki, to tak naprawdę jest to łatwiejsze, niż się wydaje. Naprawa zepsutej przekładni, czyli inaczej reduktora, składa się z trzech części: Zapoznania się i zweryfikowania jak mocno został zużyty reduktor, szczegółowego pomiaru i wykonania replik wyeksploatowanych elementów, zastąpienie zniszczonych części, nowymi i dobrze działającymi. Cały remont polega na wymianie kompletu łożysk i kół zębatych, a także uszczelnieniu ich. Należy również pamiętać o naprawie wałów i silnika oraz odnowieniu systemów chłodniczych i smarowania.

Dlaczego warto pamiętać o remoncie reduktorów?

Reduktor, jak każde urządzenie czasem się psuje, dlatego warto pamiętać o jego naprawie. Kiedy dojdzie do wycieku oleju, przegrzaniu lub przeciążeniu, remont będzie na pewno potrzebny. A więc co daje nam remont reduktorów? Po pierwsze będziemy mieli pewność, że na przykład z naszym samochodem wszystko jest w porządku i działa jak należy. Brak zainteresowania się remontem przekładni może powodować nadmierne szarpanie, co będzie dawało duży dyskomfort podczas jazdy. Remontując niedziałający element na bieżąco, oszczędzamy pieniądze i sprawiamy, że nie dojdzie do większych, poważniejszych i bardziej kosztownych awarii. Należy też pamiętać, że każdy element, który nie pełni swojej funkcji odpowiednio, może przyczynić się do wypadków, w których może ktoś ucierpieć. Reduktor to dosyć istotny element i na prawdę warto pamiętać, że tak jak wszystko czasem potrzebuje naprawy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące remontów reduktorów albo chcesz się dowiedzieć więcej o tym dlaczego warto o nie dbać, to zapraszamy do kontaktu.

Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

Kontakt

Proponujemy nawiązanie stałej współpracy w wyżej wymienionym zakresie.

Dane kontaktowe

Telefon:
+48 509 399 198

E-mail:
intertechservice@intertechservice.pl